LOMELINDI z elfickiego języka Quenya (stworzonego przez J.R.R. Tolkiena) - SŁOWIK

Nasza nazwa nawiązuje do idei stworzenia klubiku dziecięcego o charakterze  muzycznym. W klubiku mają miejsce różnego typu aktywności muzyczne (m.in. tańce, muzyka na żywo, poznawanie różnych instrumentów, zapamiętywanie piosenek), które mają duży wpływ na ogólny rozwój dziecka.

 

Muzyka dyktuje nam rytm dnia. Towarzyszy przy codziennych czynnościach takich jak mycie rąk, wspólne posiłki, wybieranie się na spacer czy wyciszenie przed drzemką. Przede wszystkim jednak przy zabawach ruchowych, tańcu i graniu na instrumentach.

Podczas naszych zajęć obcujemy z różnorodną muzyką - od ludowej, z różnych stron świata, przez klasyczną, po dziecięce rymowanki i wyliczanki znane nam wszystkim. Poprzez granie na prostych instrumentach perkusyjnych, dzieci rozwijają jednocześnie motorykę małą (manualność) i ogólną. Taniec poprawia koordynację ruchową, działanie błędnika, i w łagodny sposób wpływa na psycho-fizyczny rozwój dziecka.

Śpiewanki i "wykrzykiwanki" pozwalają niemówiącym jeszcze dzieciom na poznawanie pierwszych sylab i prostych słów, wspólnie z dziećmi mówiącymi rozwijają tym samym aparat mowy.

 

Celem naszych zabaw muzyczno - ruchowych jest rozwój inteligencji językowej, muzycznej, ruchowej i interpersonalnej naszych Słowików.